F1 Bahreini Nagydij | A Ferrari Az Élen, A Mercedes Pedig Sehol Sincs A Bahreini Időmérő Után | Az Online Férfimagazin

Alex Albonnak akarnak egy komoly riválist. Nem érzik sportszerűnek a kialakult helyzetet. A csapatfőnök elmagyarázta, mi áll a döntésük mögött. - TOP5: Ezt is sokan olvasták a Sport365-ön. A fiatal pilótára hosszú kihagyás vár. Helmut Marko szerint ez nem történhet meg.

1. F1: Abszolút Ferrari győzelemmel zárult a Bahreini Nagydíj
  2. Kigyulladt autó, Ferrari-dupla, Red Bull-bánat – így rajtolt a Forma-1 szezonja
  3. Bahreini Nagydíj 2022 - Leclerc nyerte a szezonnyitót Szahírban - Bevezetem.eu
  4. F1: Bahreini Nagydíj, a verseny - NSO

F1: Abszolút Ferrari győzelemmel zárult a Bahreini Nagydíj

Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője nyerte a Forma-1-es világbajnoki idény idei első futamát, a Bahreini Nagydíjat vasárnap Szahírban. A 24 éves pilóta a pole pozícióból rajtolva, kiváló versenyzéssel diadalmaskodott, és teljesen megérdemelten aratta pályafutása harmadik sikerét. A Ferrari ráadásul dupla sikerrel indította az esztendőt, Leclerc mögött ugyanis csapattársa, a spanyol Carlos Sainz Jr. ért célba másodikként. A dobogó alsó fokára a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője állhatott fel, a címvédő Max Verstappen (Red Bull) műszaki hiba miatt a futam végén kiállni kényszerült. A 2022-es idény első rajtját az élmezőny tagjainak többsége jól kapta el, a leglátványosabban Valtteri Bottas (Alfa Romeo) ragadt be, ő egy kör alatt a hatodikról a tizenkettedik helyig csúszott vissza. Az első három pozícióban kisebb csaták és előzési próbálkozások ellenére maradt a Leclerc, Vertappen, Sainz sorrend, ugyanakkor az első néhány körben Kevin Magnussen (Haas) gondoskodott a nézők szórakoztatásáról, de kevés ideig haladt a negyedik helyen, hamarosan visszaesett hetediknek.

Kigyulladt autó, Ferrari-dupla, Red Bull-bánat – így rajtolt a Forma-1 szezonja

A Ferrari az eddigi legmenőbb és leglátványosabb extra videós anyagát tette elérhetővé a 2022-es F1-es szezon részeként, amit látnotok kell. A Ferrarinál már nagyon régóta várják, hogy a csapat ismét bajnoki címet nyerjen a Forma-1-ben, amire nem mostanában volt példa. Kimi Räikkönen 2007-es egyéni címe óta nagy a csend, és azóta sokan felnőttek, családot alapítottak, egyszóval rengeteg idő telt el. Soron kívül A Gazprom vezére a gázszállítások teljes leállításával fenyeget A Ferrari azonban Ferrari maradt, nem veszítettek rajongókat emiatt, hiszen ez nem ezen múlik. A futballban is tapasztalhatunk hasonlót, például az Arsenal részéről, de a Manchester United is rég ért fel a csúcsra az angol első osztályban. Szóval ilyen a sport, nem lehet mindig nyerni, és néha becsúsznak hosszabb negatív szériák. A Ferrari stílusosan 2022-ben szakítaná ezt meg a negatív szériát, amikor az F1 teljesen átalakult, rám sem ismerni. Az olaszok jól kezdtek, hiszen az időmérő mellett a futamot is behúzták az első két helyen.

• Debrecen hírei, debreceni hírek | Debrecen és Hajdú-Bihar megye hírei - Dehir.hu
  • Mosó szárítógép keskeny
  • F1 Bahreini Nagydíj 2015. április 17-19.

Eredmények: 2. szabadedzés: 1. szabadedzés:

Ez az a hét! :-) Ezen a hétvégén elindul a 2022-es F1 bajnokság, Bahreinben. Az F1-es eseményeket mind élőben követhetjük az M4-en. Részletes időpontok a cikkben. Forrás és kép: Boxutca Facebook oldala 03. 18., péntek - az egész délután a formaautós versenyzés jegyében telik: 12:55-kor indul az F1 első szabadedzés közvetítése, majd 15:55-kor a második szabadedzésé. Végül a napot 17:05-kor a Boxutca magazin zárja. 03. 19., szombat 12:55-kor kezdődik a 3. szabadedzés az M4 Sporton, majd egy gyors ebéd és utána 15:45-kor lesz az időmérő. 03. 20., vasárnap a futam 16:00-kor rajtol el, de a felvezetőműsor már 15:30-kor elkezdődik. Az F2-ben és az F3-ban is elkezdődik a szezon, a közvetítési időpontokat az alábbi képen látjátok. Jó szurkolást kívánunk a hétvégére!

A verseny addigi szakaszában irreális Mercedes-dobogó esélyei megnőttek, különösen, hogy Pérez is az utolsó pillanatban motorerővesztést jelentett. Végül az utolsó körben a mexikói megforgott – Hamilton sikeresen feljött a harmadik helyre, dobogóval nyitotta az új korszakba lépő F1-es szezont! A Ferrari az F1 2019-es Szingapúri Nagydíj óta először nyert futamot – akkor még Sebastian Vettel vezette győzelemre a csapatot, a második pedig Leclerc lett, aki Szahírban pályafutása harmadik győzelmét szerezte. A két Ferrari mögött két Mercedes végzett, akik szombaton még csak reménykedhettek hasonló eredményben. A végeredmény parádés volt a Haas számára is: Magnussen végül az ötödik pozícióban ért célba, Bottas előtt, aki végül – a katasztrofális első kört követően – megismételte rajtpozícióját. Végeredmény: FORZA RAGAZZI! Forrás: 1 Sziasztok! Varsányi Dorka, becenevemen Dorci vagyok. A PEM egyik szerkesztőjeként, valamint a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi karának Sport- és rekreációszervezés szak végzős hallgatójaként tevékenykedem.

Charles Leclerc nem is akármilyen vezetéssel nyerte a 2022-es F1-es szezon első versenyét Bahreinban, miután visszaverte az újdonsült világbajnok, Max Verstappen összes támadását. Többszöri támadást követően Leclercnek sikerült megtartania pozícióját, míg csapattársa, Carlos Sainz pazar módon kihasználta a Red Bull verseny végi problémáit. A pódium legalsó fokára Lewis Hamilton állhatott fel, miután az utolsó körben Sergio Pérez motorja is bemondta az unalmast. Bottas bukása – Magnussen felemelkedése Elérkezett a nap, amire minden autósportfanatikus várt. Kialudtak a piros lámpák Bahreinban, s elkezdődött a Formula-1 (F1) 2022-es szezonjának első futama. A rajtot követően a pole-hoz méltón megtartotta az első helyét Leclerc, ahogyan a másodikat Verstappen, s a harmadikat is Sainz. Sainz mögött Hamilton átlépte Pérezt, sőt Kevin Magnussen is követte a példát, a Haas ötödik helyre lépett fel egy rendkívül ígéretes rajttal. Valtteri Bottasról ez nem mondható el. Az Alfa Romeo pilótája nyolc pozíciót bukott kiváló hatodik rajthelyéhez képest.

January 5, 2023, 6:14 pm